Bezpieczne święta ze sławieńską policją - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Bezpieczne święta ze sławieńską policją

Podczas gdy mieszkańcy powiatu sławieńskiego odpoczywali w rodzinnym gronie podczas trwających Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku sławieńscy policjanci pracowali ze zdwojoną siłą. Wzmożoną ilość policyjnych patroli na drogach można było zauważyć już od 22 grudnia. Mundurowi sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców, kontrowali prędkość jak i sposób przewożenia pasażerów.

Posumowanie świątecznej akcji sławieńskiej policji wskazuje, że był to stosunkowo bezpieczny okres. Na terenie powiatu sławieńskiego, policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zdarzeń. Spokojnie było także na lokalnych drogach. W okresie od 22 do 31 grudnia minionego roku, nie odnotowano żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Zatrzymano natomiast czterech nietrzeźwych kierujących samochodami oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Także w sylwestrową noc policjanci zarówno umundurowani ale również i ci po cywilnemu dbali o to żeby bawiące się osoby mogły czuć się bezpiecznie. Policjanci interweniowali głównie wobec nietrzeźwych uczestników imprez, którzy po „przeholowaniu z alkoholem nie mogli odnaleźć drogi do domu”.

Wszystkim mieszkańcom naszego powiatu życzymy dużo zdrowia, szczęścia i rozsądku w Nowym 2018 Roku.