Wygrała spośród 3000 prac - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Wygrała spośród 3000 prac

Dzisiaj w Społecznej Szkole Podstawowej w Jeżyczkach, 15 letnia Wiktoria otrzymała w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jacka Cegieły z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie mł. insp. Grzegorza Śreka nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Dzielnicowy policjant któremu ufam”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

 Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie przy współpracy ze stowarzyszeniem „SOS dla Rodziny” w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 – 2017". Konkurs plastycznyDzielnicowy, policjant któremu ufam” był poprzedzony spotkaniami dzielnicowych z uczniami szkół podstawowych oraz ich rodzicami. Celem spotkań było omówienie roli dzielnicowego w Policji, w tym korzyści jakie mogą być widoczne dla mieszkańców z systematycznych kontaktów z dzielnicowym oraz propagowanie bezpieczeństwa. Następnie uczniowie sporządzali prace plastyczne w oparciu o zrealizowane spotkania i uzyskanych informacji w trakcie ich trwania.

Nadesłanych zostało ponad 3000 prac, z których do konkursu wyłoniono 200. Następnie komisja wyłoniła 13 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 7-11 lat oraz 12-15. To właśnie w drugiej grupie wiekowej 15 letnia Wiktoria z Jeżyczek zajęła pierwsze miejsce za co otrzymała nagrodę. Zarówno Wiktoria jak i jej rodzice nie kryli wzruszenia ale i dumy, że to ich córka okazała się najlepsza. Wiktoria powiedziała, że malowanie to jej pasja z którą niewątpliwie chciała by związać swoją przyszłość.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!