Aktualości

Nietrzeźwy kierowca autokaru chciał wieźć dzieci na wycieczkę

54-letni kierowca autokaru, który dziś rano miał zawieźć dzieci na wycieczkę miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło po godzinie 9:00 w Malechowie tuż przed odjazdem autokaru na wycieczkę. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 9:00 w Malechowie. Na parking przy szkole w Malechowie udali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Na prośbę organizatora mieli sprawdzić stan trzeźwości kierującego autokarem przed wyjazdem na zorganizowaną wycieczkę dla sześćdziesięciorga dzieci. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który okazał się znajdować pod wpływem alkoholu. Badanie  wykazało, że ma w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Nieodpowiedzialny 54-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu przed Sądem.

Pamiętajmy! Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy nie warto ryzykować życia własnego lub swoich dzieci, należy powiadomić o swoich podejrzeniach Policję.