Aktualości

Nowe przedsięwzięcie profilaktyczne sławieńskiej policji

Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące przedsięwzięcia profilaktycznego" Via Vitae - droga życia". Pomysłodawcą całego wydarzenia jest Komenda Powiatowa Policji w Sławnie pod patronatem Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty oraz Starosty Sławieńskiego.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Sławnie odbyło sie pierwsze spotkanie dyrektorów sławieńskich szkół z przedstawicielami Policji, Starostwa oraz Kuratorium Oświaty. Pierwszy głos zabrał Starosta Sławieński Pan Wojciech Wiśniowski, który przywitał wszystkich gości, a następnie Komendant Powiatowy Policji w Sławnie mł.insp. Grzegorz Śrek przedstawił główne cele oraz założenia przedsięwzięcia.

Podczas spotkania zgromadzeni goście mogli dowiedzieć sie, że głównym celem przedsięwzięcia jest przedstawienie młodzieży szkolnej hipotetycznych sytuacji o charakterze kryminogennym, których negatywnym skutkiem zachowań młodego człowieka jest potencjalny konflikt z prawem lub stanie się ofiarą przestępstwa. Młodzież, która przystąpi do przedsięwzięcia będzie miała za zadanie przygotowania 8- 10 minutowego filmu w którym rolę głównych bohaterów odegrają uczniowie. Natomiast scenariusz filmu ma za zadanie przedstawić sytuacje o charakterze wiktymologicznym z jakimi spotykają się często młodzi ludzie w wieku szkolnym.

Na koniec spotkania Komendant odpowiadał na pytania zgromadzonych gości oraz odebrał z rąk dyrektorów pierwsze deklaracje uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Pliki do pobrania