Śmiertelne potrącenie pieszego - Aktualości - Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Aktualości

Śmiertelne potrącenie pieszego

Sławieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Pomiłowo. Idący poboczem 52-letni mężczyzna został potrącony przez przejeżdżający samochód osobowy. Apelujemy o noszenie odblasków, które w dużej mierze mogą wpłynąć na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

O obowiązku noszenia odblasków oraz korzyściach z tego płynących policjanci apelowali już wielokrotnie. Niestety, wciąż wiele osób ignoruje ten obowiązek potwierdzeniem czego był wczorajszy wypadek, do którego doszło w miejscowości Pomiłowo.
Do tragedii doszło ok godziny 17 20, kiedy panował już zmrok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że idący poboczem 52-letni mężczyzna, został potrącony przez przejeżdżający samochód osobowy. 52 latek pomimo godzinnej reanimacji nie przeżył. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci dokładnie ustalają okoliczności tragicznego wypadku.

Po raz koleiny przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego piesi poruszający sie poza obszarem zabudowanym po zmierzchu muszą mieć elementy odblaskowe - ich brak karany jest mandatem. W obszarze niezabudowanym odblaski to obowiązek, jednak jak widać na wczorajszym przykładzie warto je nosić także w mieście.

Pamiętajmy - nośmy odblaski, bo one mogą uratować życie!